قل

اقامت تحصيلي كشور تركيه (مهاجرت تحصيلي)

عموماً چند راه براي اخذ اقامت و مهاجرت تحصيلي در دانشگاه هاي بين المللي خارج از ايران وجود دارد. پرطرفدارترين روش بر اساس داده ها و اطلاعات بدست آمده از سازمان هاي متولي، اخذ پذيرش بدون آزمون در دانشگاه هاي مورد نظر است كه گاهاً همراه با بورسيه و شرايط خيلي مناسب براي متقاضي است و گاهاً هم متقاضي بايستي براي تحصيل و زندگي هزينه هاي زيادي را متقبل شود.

اين روش كه توسط موسسات معتبر داراي مجوز داخلي به عنوان يك خدمت ارائه مي شود عموماً هزينه بالايي دارد و عمده متقاضيان به دليل هزينه بالاي مراحل اوليه پذيرش، اخذ ويزا و … امكان بهره مند شدن از اين فرصت را ندارند.

اما يك روش ساده، آسان، استاندارد، مطمئن و كم هزينه نيز وجود دارد! مهاجرت اخذ اقامت تحصيلي از طريق شركت در آزمون ورودي دانشگاه هاي كشور مقصد. در اين روش كه كاملاً متكي بر دانش و تلاس متقاضي است، فرد مي تواند با مطالعه منابع آزمون دانشگاه هاي كشور مقصد، در آزمون ورودي آنها شركت كرده و با اخذ حدنصاب نمرات لازم، ضمن قبولي در رشته و دانشگاه دلخواه، از فرصت هاي بورسيه و تخفيف شهريه نيز بهره مند شود.

 كشور تركيه نيز مانند بسياري از كشور هاي دنيا، براي اتباع و متقاضيان خارجي اين امكان را فراهم آورده است كه با شركت در آزمون ورودي دانشگاه هاي تركيه، يعني آزمون هاي يوس (YOS)، آلس (ALES)، اس اي تي (SAT) و …، شانس خود را براي قبولي در رشته مورد علاقه خود امتحان كنند.

اين روش جزو مطمئن ترين روش هاي ادامه تحصيل مي باشد كه كاملاً قانوني و استاندارد برگزار شده و امكان بازگشت به ايران براي كار و يا ادامه تحصيل نيز در آينده براي دانشجو بيشتر فراهم است. همچنين هزينه هاي آمادگي براي شركت در اين آزمون به مراتب پايين تر است و متقاضيان بيشتري مي توانند از اين فرصت استفاده كنند.

موسسه آموزش عالي فرهنگ متين به عنوان نمايندگي رسمي متروپل آنكارا در تهران با برند متروپل تبریز، آماده ارائه راهنمايي هاي لازم در اين زمينه مي باشد و مشاوران باتجربه اين موسسه به كليه سوالات شما پاسخ خواهند داد و شما را در تصميم گيري بهتر ياري خواهند داد.

متروپل تبریز؛ با ما براي آينده

دانسانی ها