رشته های تحصیلی

همانطور که می‌دانید دانشجویان با گذراندن یک ماراتن آموزشی سخت و طاقت فرسا، حق انتخاب بهترین رشته‌های تحصیلی در ترکیه را دارند. از این رو سالانه میلیون‌ها دانشجو در امتحانات گزینش دانشگاه‌ها شرکت می‌کنند. با این حال، تعداد بسیار کمی از آنها می‌توانند در رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنند. ترکیه، کشور دانشجویی است و در هر شهر آن حداقل یک دانشگاه وجود دارد. باشگاه، تیم‌های ورزشی و رویدادهای فرهنگی در هر دانشگاه، دانشجویان را گرد هم می‌آورد. وقتی به ترکیه بیایید، متوجه می‌شوید که سرزنده ‌ترین نقاط شهر، مکان‌هایی هستند که دانش‌آموزان و دانشجویان در آن معاشرت می‌کنند. 207 دانشگاه در ترکیه با 82 میلیون نفر جمعیت وجود دارد. تعداد دانش‌آموزان نزدیک به 8 میلیون نفر است. با این تعداد دانشجو، ترکیه اولین کشوری است که بیشترین تعداد دانشجو را در منطقه آموزش عالی اروپا دارد و میزبان نزدیک به 60000 برنامه مختلف در 207 رشته‌ تحصیلی در ترکیه است. بنابراين، در ادامه اين مقاله از متروپل تبریز به سوالات شما در خصوص اینکه تحصيل در تركيه چگونه است و بهترین رشته‌های تحصیلی در اين كشور كدام‌اند، پاسخ مي‌دهیم؛ با ما همراه باشید.

تحصیل در بهترین دانشگاه تركيه

تحصیل در خارج از کشور تنها به معنای حضور در دانشگاه کشوری خارجی نیست. بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد جایی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، ابتدا باید بدانيد در كدام كشور قصد زندگي داريد.
در این بین دانشگاه های ترکیه طیف گسترده ای از رشته‌ها مانند رشته های تحصیلی دانشگاه بیلکنت ترکیه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. از سوی دیگر استانبول تركيه، شهر تمدن و دانشگاه است. این شهر به عنوان یک شهر دانشگاهی با فرصت‌هایی به تمام معنا شناخته می‌شود. استانبول یک شهر آموزشی نیز است. در بین دانشگاه‌های استانبول، 40 دانشگاه استانبول خصوصی و 9 دانشگاه دولتی وجود دارد که شرایط تحصیل در رشته های تحصیلی گوناگون را برای دانشجویان فراهم می‌کنند.
از این رو می‌توان گفت که دانشگاه‌های ترکیه دوره‎های تحصيلي با کیفیتي را ارائه می‌دهند و اعتبار مدرک تحصیلی تركيه در سیستم آموزشی اروپا، مورد تاييد است. رشته های تحصیلی دانشگاه وان ترکیه همانند سایر دانشگاه‌های این کشور شامل پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، بازرگانی و مالی است. ترکیه، عضو بسیاری از پلتفرم‌های مختلف بین المللی نیز است. این امر از دو جهت برای دانش آموزان در هنگام ثبت نام کنکور رشته‌های تحصیلی در ترکیه، مهم است. اولاً، به لطف ECTS ( سیستم انتقال اعتبار اروپایی)، همه دانش‌آموزان می‌توانند تحصیلات خود را در کشورهای دیگر ادامه دهند. دومین نکته مهم، امکان اخذ مدرك دیپلم مورد قبول کشورهای دیگر است.

آشنایی با رشته‌های تحصیلی بورسیه ترکیه

برای دانشجویانی که می‌خواهند با بورسیه تحصیلی در ترکیه تحصیل کنند، گزینه‌های بورس تحصیلی مختلفی مانند بورسیه تحصیلی توسط جمهوری ترکیه، بورسیه تحصیلی توسط ایالت‌های خود دانشجویان، بورسیه‌های ارائه شده توسط موسسات و سازمان‌های ملی و بین المللی مختلف وجود دارد. این افراد حتی می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی خود دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی در ترکیه حرفه ای به ترتیب اولویت استفاده کنند. البته فرصت‌ها و مبالغ ارائه شده توسط موسسات بورسیه متفاوت است. مثلاً برخی از این موسسات هزینه‌های انتقال شما از کشورتان به ترکیه را نیز پوشش می‌دهند. اما به طور کلی مبلغ بورسیه ماهانه با توجه به سطح تحصیلات دانشجویان بین المللی متغییر است.

بورسیه تحصیلی YÖK برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است که پس از گذراندن رشته‌های تحصیلی در ترکیه حرفه ای و مشاغل مرتبط با مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در کشورهایی که پروتکل‌هایی را با شورای آموزش عالی امضا کرده اند، در نظر می‌گیرند.
در این برنامه، در صورتی که دانشجویانی که در برنامه‌‌ آموزش عالی ترکیه قرار می‌گیرند، گواهی مهارت زبان ترکی نداشته باشند، یک سال آمادگی زبان به آنها ارائه می‌شود. بورسیه تحصیلی ترکیه، با توجه به رشته‌های تحصیلی حسابداری در ترکیه و غیره، علاوه بر حمایت مالی، دانشجویان خارجی را قادر می‌سازد تا مطابق با درخواست خود در رشته های تحصیلی تربیت بدنی در ترکیه و سایر رشته های مشابه در دانشگاه قرار بگیرند.
گفتنی است هدف از بورسیه تحصیلی ترکیه این است که دانشجویان در طول اقامت خود در این کشور علاوه بر تحصیلات دانشگاهی از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی نیز بهره‌مند شوند. لازم به ذکر است این برنامه بورسیه همچنین دیگر نیازهای دانشجویان مانند خوابگاه و بیمه درمانی را در طول دوره تحصیل آنها پوشش می‌دهد.

تحصيل پزشكی در تركيه

اخیرا تعداد دانشجویان خارجی که قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارند روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل است که دانشجویان از کشورهای مختلف همچنان پس از اتمام رشته ‌های تحصیلی دبیرستان در ترکیه در این کشور به دانشگاه می‌روند. هر کشور شرایط متفاوتی را برای دانشجویاني كه بهترین رشته‎‌های تحصیلی در ترکیه را انتخاب می‌کنند، ارائه می‌دهد. بر این اساس دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارند و از بین رشته‌های تحصیلی تجربی در ترکیه این شاخه را بر می‌گزینند، ابتدا باید مهارت زبان خود را در آزمون‌های آیلتس و تافل نشان دهند. پس پزشکی همانند رشته‌های تحصیلی زبان انگلیسی در ترکیه به انگلیسی قوی نیاز دارد.
البته ناگفته نماند که تحصیل در دانشکده پزشکی بسیار دشوار بوده و به تلاش زیادی نیاز دارد. دانشجویان پس از 6 سال آموزش تئوری و عملی در این رشته فارغ التحصیل می‌شوند. بدین ترتیب که در سه سال اول دوره‌های تئوری و در سه‌ سال بعد، دوره‌های آموزشی بالینی براي آن‌ها وجود دارد. پس از آن، دانشجویان فارغ التحصیل پزشکی وارد آزمون تخصصی پزشکی می‌شوند و شاخه تخصصی خود نظیر داخلی، قلب، چشم، جراحی عمومی، مغز و اعصاب، پيراپزشكي و غیره را انتخاب می‌کنند.

دندانپزشکی در ترکیه

دندانپزشكي يكي از رشته های تحصیلی دانشگاه ازمیر ترکیه بوده که تحصيل در آن با آزمون يوس یک فرصت عالی را برای دانشجویانی خارجی مقیم ترکیه فراهم می‌کند. جالب است بدانید در مجموع، 58 دانشگاه در ترکیه با آزمون YÖS در دانشکده دندانپزشکی، دانشجو می‌پذيرند.
از این رو می‌توان گفت دندانپزشکی یکی از رشته‌های تحصیلی در ترکیه بوده كه مورد علاقه و توجه داوطلبان YÖS است. به همین دلیل دانشگاه‌ها دانشجویانی را می‌پذیرند که بهترین معدل را در آزمون دانشجویان خارجی داشته باشند. همچنین ناگفته نماند که رشته تحصیلی ژنتیک در ترکیه پس از دندانپزشکی، طرفداران بسیاری دارد.

مهندسی الکترونیک برق

مهندسی برق – الکترونیک در 15 الی 20 سال گذشته یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در ترکیه بوده است. اگرچه بسیاری از دانشجویان این رشته را ترجیح می‌دهند، اما نیاز به مهندسان برق و الکترونیک نیز در دنیا روز به روز در حال افزایش است. مهندس برق و الکترونیک به طور خلاصه بر روي هر سیستم و تجهیزات و لوازم جانبی ابزار و مدار الکتریکی کار می‌کند و می‌تواند هر وسیله‌ای را با مدار الکتریکی طراحی، تولید، توسعه، نگهداری و تعمیر کند. دانشجویانی که این رشته تحصيلي را انتخاب می‌کنند، به مدت 4 سال در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. لازم به ذکر است فارغ التحصیل این رشته می‌تواند در سراسر دنیا با حقوق بالا، شغل دلخواه خود را بیابد.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر

در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه، رشته مهندسی کامپیوتر وجود دارد. با این حال، با افزایش تقاضا در عصر تکنولوژی، نیاز به پرسنل متخصص در این زمینه نیز افزایش می‌یابد. دانشجویانی که در گروه مهندسی کامپیوتر که به عنوان یکی از رشته‌های تحصیلی جدید در ترکیه معرفی می‌شود، تحصیل می‌کنند، در دروسی مانند معادلات دیفرانسیل، مدار منطقی، هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، ریزپردازنده‌ها و سیستم عامل‌ها آموزش می‌بینند.
جالب است بدانید هر کسی که بتواند به صورت تحلیلی و ریاضی فکر کرده، به یک زبان خارجی صحبت کند و از نزدیک به فناوری علاقه‌مند باشد، می‌تواند براي تحصيل در رشته مهندسی کامپیوتر به ترکیه مهاجرت كند. دانشگاه کوچ، دانشگاه گالاتاسرای، دانشگاه بوغازیچی و METU از بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصيل در رشته مهندسی کامپیوتر هستند. بهترین دانشگاه‌ها معمولاً دانشجویان خود را فقط به زبان انگلیسی یا هر دو به زبان انگلیسی و ترکی آموزش می‌دهند و این شامل رشته‌های تحصیلی زبان در ترکیه نیز می‌شود.

رشته مهندسی صنایع در ترکیه

مهندسی صنایع یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های مهندسی در جهان و از رشته های تحصیلی پر طرفدار در ترکیه است. جالب است بدانید دانشگاه‌ بیلکنت، دانشگاه کوچ و دانشگاه بوغازیچی، از جمله دانشگاه‌هایی هستند که آموزش‌های مجهزی را در زمینه مهندسی صنایع ارائه می‌دهند. با این حال، بسیاری از دانشگاه‌ها دارای رشته مهندسی صنایع هستند. گفتنی است فارغ التحصیلان این رشته نیز در مدت زمان کوتاهی شغل پیدا می‌کنند و با حقوق بالا مشغول به کار می‌شوند.

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک سالها است که جزو رشته‌های مورد علاقه دانشجویان بوده است و مانند سایر رشته‌های مهندسی در لیست رشته‌ها و مشاغل برتر دانشگاهی قرار دارد. اما اگر این رشته را در یک دانشگاه خوب تحصیل نکنید، احتمال پیدا کردن کار، برایتان کم خواهد بود یا حتی اگر شغلی پیدا کنید، ممکن است حقوقتان کافی نباشد. از این رو بهترین دانشگاه‌ها دانشجویان خود را آموزش می‌دهند تا بتوانند با تحصیلات بسیار عالی، در هر نقطه از جهان کار کنند.
مهندسان مکانیک معمولاً در صنایع دفاعی، خودرو، حمل و نقل، تهویه، نساجی، تولید مواد غذایی و غیره فعالیت می‌کنند. همینطور مهندسانی که با معدل متوسط فارغ التحصیل می‌شوند، تقریباً در هر کارخانه‌ای شانس پیدا کردن کار را دارند. کسانی که با نمرات بالا فارغ التحصیل می‌شوند نيز می‌توانند در پست‌های مدیریتی در بزرگترین شرکت‌های جهان و همچنین مشاغل آکادمیک مشغول به کار شوند.

مهندسی شیمی در دانشگاه های ترکیه

مهندسی شیمی دارای گسترده‌ترین و بهترین فرصت‌های شغلی در مهندسی امروز است. مهندسی شیمی در جدول رشته‌های تحصیلی در ترکیه، به طور کلی، شیمی را با علومی مانند فیزیک، ریاضیات، اقتصاد، زیست شناسی ترکیب می‌کند و سعی در یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلات محیطی، صنعتی و فناوری دارد. در حالی که برای تحصیل بهترین رشته‌های تحصیلی در ترکیه، یک فرد همه فن حریف نیاز است، داشتن پیشینه قوی در ریاضیات و فیزیک نیز ضروری است. اما می‌توانید با گذراندن دوره کارشناسی 4 ساله به طور کلی به عنوان مهندس شیمی خبره مشغول به کار شوید.

جزئیات تحصیل در رشته مهندسی هوافضا

مهندسی هوافضا با طراحی، تعمیر و ساخت انواع فضاپیماها، هواپیماها، موشک‌ها، ماهواره‌ها و سیستم‌های تسلیحاتی مرتبط با هوافضا سر و کار دارد. آموزش مهندسی هوانوردی و هوافضا که به طور کلی یکی از جالب‌ترین رشته‌ها در بین شاخه‌های مهندسی است، مکانیک پرواز، شبیه سازی کامپیوتری و عملکرد هواپیما در شرایط سخت، تاریخچه و تمامی موارد را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. جالب است بدانید بررسی انواع هواپیماهای اولیه تا جت‌های مدرن امروزی، انواع مختلفی از دوره های مرتبط را در این رشته ارائه می‌دهد.

رشته مهندسی عمران در ترکیه

مهندسی عمران که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های مهندسی در بین رشته‌های مهندسی در خارج از کشور و از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی دانشگاه ترکیه شناخته می‌شود، می‌تواند به عنوان رشته‌ای تعریف شود که طرح‌ها و پروژه‌های الهام ‌بخش را در تعامل با محیط فیزیکی و طبیعی تولید ‌می‌کند. امروزه مهندسان عمران با در نظر گرفتن خطرات محیطی مانند زلزله و طوفان، هزینه و طول عمر پروژه، جاده‌ها، ساختمان‌ها، فرودگاه‌ها، سدها و پل‌ها را طراحی کرده و می‌سازند.

تحصیل در مهندسی نفت

مهندسی نفت، عموماً به عنوان یکی از رشته های تحصیلی خوب در ترکیه تعریف می‌شود که با اکتشاف ذخایر نفت و گاز طبیعی، توسعه ابزارها و تکنیک‌های جدید حفاری و روش‌های استخراج نفت از زیر زمین و افزایش تولید آن با ایمن‌ترین و مؤثرترین روش‌ها سر و کار دارد. در حالت کلی، تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی نفت در خارج از کشور و کشور ترکیه به طور متوسط 4 یا 5 سال طول می‌کشد و مقاطع تحصیلات تکمیلی به دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این رشته، مزایای زیادی را در بازار کار ارائه می‌دهد.

مهندسی محیط زیست

مهندسی محیط زیست با هدف ایجاد راه‌حل‌هایی برای مسائل و مشکلات زیست محیطی با استفاده از اصول زیست شناسی، شیمی، علوم خاک و مهندسی ارائه مي‌شود. اين رشته با سایر بخش‌های مهندسی مانند مهندسی محیط زیست، ساخت و ساز و شیمی و همچنین برنامه ریزان شهری و منطقه‌ای کار می‌کند و فرصتی برای کار و ایجاد ایده‌های جدید در مورد موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوا، منابع آب آشامیدنی پاک، پایداری و کنترل آلودگی هوا فراهم می‌کنند.

هزينه تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی ترکیه

بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه که رشته‌های تحصیلی روانشناسی در ترکیه و غیره را ارائه می‎دهند، برای همه دانشجویان خارجی که می‌خواهند در دانشگاه یا خوابگاه‌های دولتی بمانند، محل اقامت می‌دهند. همچنين، وعده‌های غذایی معمولاً شامل هزینه نمی‌شود، اما در خوابگاه‌ها غذاخوری‌هایی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند با قیمت‌های مقرون به صرفه در آنها غذا بخورند. صرف نظر از ملیت، همه دانشجویان خارجی بايد هزینه تحصیل در ترکیه را بپردازند. البته این هزینه حتی برای دانشجویان ترک در رشته تحصیلی حقوق در ترکیه یا سایر رشته های مشابه نیز مبلغی را در برمی‌گیرد.
علاوه بر این، بیشتر خوابگاه‌ها در ترکیه به خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه تقسیم می‌شوند. دانش‌آموزان باید به اندازه کافی پول نقد به همراه داشته باشند که به راحتی به لیر ترکیه تبدیل شود. زيرا کارت اعتباری ممکن است پذیرفته نشود. همچنین گفتنی است تمامی مراحل مربوط به اسکان در خوابگاه‌های دولتی در ترکیه، توسط موسسه اعتباری و خوابگاه‌ها انجام می‌شود. با این حال برای ثبت نام در رشته های تحصیلی در ترکیه به پیش نیازهایی احتیاج خواهید داشت که می‌توانید با مشاوران ما در متروپل تبریز در خصوص آنها مشورت کنید.

سخن پایانی

در اين مقاله به معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در ترکیه پرداختیم. پس اگر تا اینجا همراه ما بوده باشید حال دیگر می‌دانید که براي تحصيل در دانشگاه‌هاي تركيه بهتر است بورسيه تحصيلي داشته باشيد. در این بین بد نیست بدانید که هدف متروپل تبریز این است که به عنوان بخشي از آموزش خارجی و معرفي رشته‌های تحصیلی در ترکیه‌، دانش آموزان از مهارت‌هاي زبان خارجی که به دست آورده‌اند، استفاده کنند. علاوه بر همه اینها، متروپل تبریز به دانشجویانی که می‌خواهند در مقاطع مختلف رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه به تحصيل ادامه دهند، خدمات مشاوره‌ای جامعي را ارائه می‌دهد.
با همه اینها اگر همچنان در مورد تحصیل در خارج از کشور و برنامه‌های موسسه متروپل تبریز سوالی دارید، می‌توانید آنها را از مشاوران ما بپرسيد يا نظرات خود را در مورد رشته‌هاي تحصيلي در تركيه در زیر همین مقاله به اشتراك بگذاريد.

رشته مهندسی کامپیوتر (Computer Engineering)

رشته‌هایی که از آینده شغلی خوبی برخوردار هستند، گزینه‌های ایده‌آلی برای مهاجرت به شمار می‌روند. مثلاً مهندسی کامپیوتر (Computer Engineering) با دامنه وسیع خود، فرصت‌های کاری زیادی را هم به همراه می‌آورد. به همین دلیل تحصیل مهندسی کامپیوتر در ترکیه، طی سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. کشوری با استانداردهای آموزشی بالا که شهریه […]

رشته مدیریت (Management Course)

مدیریت در کنار پزشکی، پرستاری و داروسازی یکی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در ترکیه است. در حقیقت، رشته مدیریت در ترکیه (Management Course)، فرصت‌های شغلی متنوعی را پیش روی فارغ ‌التحصیلان می‌گذارد. بر اساس آمارها مدیریت بازاریابی، مالی و بانکی در زمره پر درآمدترین مشاغل ترکیه قرار دارند. اما برای تحصیل رشته مدیریت در […]

رشته تغذیه (Nutrition Field)

رشته تغذیه (Nutrition Field) در ترکیه، زیر مجموعه دانشکده علوم بهداشت و یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن است. دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی هم از تحصیل رشته تغذیه در ترکیه، استقبال زیادی می‌کنند. چرا که آنها می‌توانند در حوزه مورد علاقه خود به زبان انگلیسی تحصیل کنند، اما هزینه کمتری نسبت به دانشگاه‌های اروپایی بپردازند. برخورداری […]

رشته مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)

در محبوبیت رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی تردیدی نیست. اما دانشی که بتواند پزشکی و مهندسی را با هم ترکیب کند، به همان اندازه محبوب خواهد بود. رشته مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)، این قابلیت را دارد و می‌تواند گزینه خوبی هم برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه باشد. در حقیقت ترکیه با ارائه آموزش‌های استاندارد، […]

رشته طراحی مد و لباس (Fashion Design)

بسیاری، ترکیه را با برندهای معروف لباس آن می‌شناسند. کشوری که مقصدی ایده‌آل برای طراحان لباس و مد است. بدون تردید، تعداد دانشگاه‌های رشته طراحی مد و لباس (Fashion Design) هم در آن کم نیست. حتی خیلی از دانشجویان خارجی، علاقه دارند تا به سراغ تحصیل طراحی مد و لباس در ترکیه بروند. برای ایرانی‌های […]

رشته معماری (Architecture)

پزشکی و دندانپزشکی، تنها رشته‌هایی نیستند که دانشجویان را به ترکیه می‌کشانند. تحصیل در رشته معماری (Architecture Field) نیز به دلیل بازار کار و درآمد خوب، متقاضیان خود را دارد. رشته معماری در ترکیه، گرایش‌های مختلفی از جمله طراحی داخلی دارد. از این رو، دانشجویان می‌توانند وارد حوزه مورد علاقه خود شوند. علاوه بر این، […]

رشته پرستاری (Nursing)

برخی از رشته‌ها، مهاجران تحصیلی بیشتری را به خود می‌پذیرند که پرستاری، یکی از آنها است. در حقیقت خیلی از کشورها، با کمبود کادر درمان مواجه هستند. به همین دلیل هم، درهای خود را به روی دانشجویان خارجی باز می‌کنند. ترکیه از جمله مقاصدی است که ایرانی‌ها آن را، برای تحصیل در رشته پرستاری (Nursing) […]

رشته دندانپزشکی (Dentistry)

دندانپزشکی، یکی از پولساز‌ترین رشته‌های تحصیلی در دنیا به شمار می‌رود. به همین دلیل نیز، علاقه‌مندان به آن زیاد هستند. در سال‌های اخیر، بسیاری از دانش‌آموزان ایرانی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، اقدام کرده‌اند. بدون شک، مزایایی چون هزینه کمتر و کیفیت تحصیل مناسب، در این استقبال بی‌ تأثیر نبوده‌اند. اما دندانپزشکی در ترکیه، چه […]

رشته داروسازی (Pharmacy)

داروسازی برای آنها که می‌خواهند به شیوه دیگری تحصیل در رشته پزشکی را تجربه کنند، گزینه مناسبی است. در ایران، ده‌ها دانشگاه در این رشته دانشجو می‌پذیرند. اما در سال‌های اخیر بسیاری تحصیل داروسازی در ترکیه را انتخاب کرده‌اند. دلایلی مانند هزینه کمتر نسبت به کیفیت بالای آموزش، باعث محبوبیت رشته داروسازی در ترکیه، برای […]

رشته فیزیوتراپی (Physiotherapy)

دانش‌آموزان ایرانی علاوه بر رشته‌هایی مانند پزشکی یا داروسازی، به تحصیل یک رشته دیگر در ترکیه هم علاقه فراوانی دارند: رشته فیزیوتراپی (Physiotherapy Field). این رشته که زیر مجموعه پزشکی است، در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه ارائه می‌شود. بدون شک اعتبار بین ‌المللی مدرک یکی از عوامل محبوبیت رشته فیزیوتراپی در ترکیه است. شما، چقدر […]