ترکیه دومین کشور جهان از نظر دسترسی به آموزش عالی است و دیپلم ترکیه در تمام کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته می‌شود. 206 دانشگاه ملی در ترکیه وجود دارد و تعداد دانش آموزان آن به 8 میلیون نفر نزدیک می‌شود. این کشور هزاران سال است که میزبان تمدن‌های ریشه‌دار بسیاری در قلمرو خود بوده است و موزاییکی واقعی از فرهنگ‌ها است! هزاران اثر تاریخی و فرهنگی در ترکیه وجود دارد که بسیاری از آنها تحت حفاظت یونسکو هستند. با این حال آنچه که در هر دانشگاه، دانشجویان را گرد هم می‌آورد، باشگاه‌ها، تیم‌های ورزشی و رویدادهای فرهنگی هستند.
مهمان نوازی مردم ترکیه نیز زبانزد عام و خاص است. از این رو اگر به عنوان یک دانشجو کمک بخواهید، مردم تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام می‌دهند. همچنین، زندگی در ترکیه نسبت به اکثر کشورهای اروپایی مقرون ‌به ‌صرفه‌تر است. به طوری که در این کشور حتی می‌توانید یک خانه کامل را با قیمت مناسب اجاره کنید.
جالب است بدانید امروزه حدود 700000 دانشجوی خارجی از سراسر جهان در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل می‌کنند. در عین حال، دولت ترکیه و دانشگاه‌های محلی در تلاش هستند تا تعداد دانشجویان خارجی را در سال‌های آینده به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در ادامه این مطلب از متروپل وزرا به بررسی دلایل محبوبیت این دانشگاه‌ها می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

دانسانی ها